Katrīna Albuže

Horeogrāfe, dejotāja un dejas pasniedzēja

Ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā Laikmetīgās dejas horeogrāfijā (2011) un Dejas kolektīva vadītājas diplomu Latvijas Kultūras koledžā (2007).

Katrīna pasniedz laikmetīgo deju, improvizāciju un kontaktimprovizāciju, spēlē un piedalās laikmetīgās dejas izrādēs un citos ar skatuvi saistītos projektos, veido horeogrāfijas teātra un dejas izrādēm. 2016./2017.gada sezonā nominēta Spēlmaņu nakts balvām Gada kustību mākslinieks par horeogrāfiju izrādē Neiekostais elkonis un Sasniegums laikmetīgajā dejā par horeogrāfiju izrādē Eksperiments ar apskāvienusadarbībā ar horeogrāfiem A.Putniņu un M.Opeltu.

Cirka skolā Katrīna vadīs fiziskās sagatavotības treniņus, rūpēsies par nodarbības atmosfēru, grupas saliedētību un iepazīstinās ar skatuves enerģiju. Katrīnu pedagoģes praksē šobrīd visvairāk interesē sniegt iespēju būt fiziski veseliem un radoši aktīviem – radīt vidi, kurā justies brīvi, uzdrīkstēties darīt, realizēt idejas, eksperimentēt, drīkstēt kļūdīties, audzināt nevis patērētāju, bet izgudrotāju.

Foto: Inese Kalniņa