Agnese Vanaga

Horeogrāfe, režisore un pedagoģe

Bakalaura grāds Latvijas Kultūras akadēmijā Laikmetīgās dejas specialitātē (2003), maģistra grāds Helsinku Teātra akadēmijā Laikmetīgās dejas specialitātē (2006).

No 2006. līdz 2016. gadam Agnese dzīvoja Argentīnā, kur strādāja kā režisore un horeogrāfe daudzos starptautiskos projektos. Pēc atgriešanās Latvijā Agnese veidojusi iestudējumus vairākos teātros, šobrīd vada tango un improvizācijas seminārus LKA dejas un režijas specialitātes studentiem un pasniedz laikmetīgo deju JVLMA.

Agnese izstrādājusi pētniecisko projektu Tango Aéreo, kura mēŗķis bija apvienot gaisa dejas ar tango elementiem — ļoti skaisti, starp citu, — un šo sistēmu viņa izmanto jaunu dejotāju apmācībai.

Rīgas Cirka skolā Agnese vadīs nodarbības sekojošās disciplīnās: vispārējā fiziskā sagatavotība, lokanība, kontaktimprovizācija, laikmetīgā deja, sadarbība, vertikālā deja. Savā darbā Agnese lielu uzmanību pievērš audzēkņa attiecībām ar savu ķermeni, ķermeņa apzinātībai un pedagoģiskajam darbam kā dialogam. Un vienmēr ar Agnesi var uzsākt arī kādu dialogu par tango.