Toms Monktons

Toms Monktons (Thom Monckton) ir jaunzēlandiešu cirka mākslinieks, kas vēlāk skolojies Parīzē, bet šobrīd dzīvo un strādā gan kā skatuves mākslinieks, gan kā pasniedzējs Somijā.

“Tas ir gandrīz vai brīnums, ka, neskatoties uz aizņemtību, svētku laikā Rīgā ar vairākām izrādēm uzstāsies tādas raudzes mākslinieks kā Monktons. Otrs brīnums, ka praktiski tikai ar ķermeni un sejas mīmiku iespējams panākt tādu efektu. Ne velti izrāde piedzīvo stāvovācijas dažādās pasaules malās,” saka Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Tikai kauliņi“ (Only Bones v1.0) ir Toma Monktona solo izrāde, kas tapusi sadarbībā ar somu kompāniju Kallo Collective. Izmantojot cilvēka ķermeņa spējas, deju, cirka elementus un klaunādi, “Tikai kauliņi” parāda pasauli, kurā ar minimāliem tehniskiem līdzekļiem iespējams panākt tik daudz, ka brīžiem šķiet – gandrīz visu. Nelielā skatuves laukumā, vienas spuldzītes gaismā, izrādē bez vārdiem, māksliniekam atklājot fiziskās spējas un izdomu, rodas pārdzīvojums, kas gan uzjautrina, gan liek padomāt. Izrāde ieguvusi balvu kā labākā fiziskā teātra izrāde Jaunzēlandes Fringe festivālā 2015. gadā. Tajā pašā festivālā Toms Monktons bija arī nominēts Stand Out Performer balvai. Savukārt 2016. gadā izrāde tika nominēta balvai – Total Theatre Award for Physical Theatre – Edinburgas Fringe festivālā.

Monktona izrādes ir cirks un teātris vienlaikus. Fiziskā komēdija nav nekas viegls, jo jābūt gan veiklam, gan jāpaspēj arī sasmīdināt skatītāju.

Biļetes uz Toma Monktona izrādēm decembrī Rīgā LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” un K. K. fon Stricka villā:

16/12 19.00 http://ej.uz/TikaiKaulini16-dec-19tos

17/12 15.00 http://ej.uz/TikaiKaulini17-dec-15tos

17/12 17.00 http://ej.uz/TikaiKaulini17-dec-17tos

22/12 19.00 http://ej.uz/TikaiKaulini22-dec-19tos

22/12 21.00 http://ej.uz/TikaiKaulini22-dec-21tos

VIDEO

 

Secured By miniOrange